Current exhibition

Lenka Glisníková, Karolína Matušková

17. 5. — 23. 6. 2024
Share exhibition:
frame

Works on display (a selection)

Exhibition opening

Lenka Glisníková

*1990
je česká umělkyně, která se ve své tvorbě věnuje především médiu fotografie, jež materiálně rozšiřuje mimo své tradiční prostory. Její materiálové a vizuální kvality posouvají konceptuální vztah k fotografii na novou úroveň. Její práce vstupuje do instalací a objektů poukazujících na důsledky, k nimž dochází díky neregulovaného technologickému pokroku. Lenka vystavuje mezinárodně, je laureátkou Ceny Jindřicha Chalupeckého 2023 a její dílo je aktuálně součástí expozice Group Therapy v GHMP.

Karolína Matušková

*1990
je česká umělkyně, která ve své umělecké praxi soustředí na výzkum mezidruhové komunikace. Vypráví narativním jazykem a s dávkou nostalgie a humoru obnažuje mocenské vztahy a exponuje tak jejich zranitelnost a skrze uplatnění technologií odkazuje na nehmatatelnost a pomíjivost záměrného zaměňování rolí mezi druhy. Karolína vystavuje mezinárodně její Soft Soft Soft, Hard as Fuck bylo součástí nedávno skončené skupinové výstavy Uprchlá, našel skrýš, stále uniká v Plato Ostrava

AtelierJosef Sudek

Ateliér Josefa Sudka

Újezd 30, 118 00 Prague 1, Czech Republic

Open daily except Monday 12 AM – 6 PM

Tel.: +420 251 510 760


Admission 10 CZK

/ free for students of art schools

Newsletter


I give consent to the processing of my personal data that I disclose to PPF Art a.s. in connection with this request. I give my consent to the extent described in the section „Privacy Protection“. I affirm that in the section „Advice on Rights“, I have familiarised myself with the rights that I enjoy in respect of my personal data.