Archiv výstav

Patrik Borecký, Tomáš Brabec

Buzkashi

25. 1. — 5. 3. 2017
Sdílet výstavu:
frame
Buzkashi

Buzkashi je tradiční sport rozšířený v zemích Střední Asie. Spíše než sport je pro některé hráče způsobem života.

Buzkashi je tradiční sport rozšířený v zemích Střední Asie. Spíše než sport je pro některé hráče způsobem života. Výsledkem klání může být pro úspěšného chapandaz, jak se tito hráči nazývají, drobný dárek nebo i velký finanční obnos. Při hře je důležitá souhra hráče a jeho koně. Kokpar, kok-boru, kup-kari nebo buzkashi jak se sport nazývá v různých zemích Střední Asie, v doslovném překladu znamená “tahání kozla”. Cílem hry je v sedle koně navzdory soupeřům se zmocnit torza mrtvého zvířete, objet vlajku a mrtvé zvíře upustit na vyznačeném místě. Hry se může účastnit několik jezdců nebo i několik stovek hráčů. 
Zobrazit víceZobrazit méně

vystavená díla (výběr)

Patrik Borecký

*1982
V roce 2012 ukončil studia v Atelieru fotografie na pražské UMPRUM. V současnosti je fotografem na volné noze. Věnuje se zejména produktové a divadelní fotografii.

Tomáš Brabec

*1984
Studoval v Atelieru fotografie na pražské UMPRUM. Je fotografem na volné noze.

AteliérJosefa Sudka

Ateliér Josefa Sudka

Újezd 30, 118 00 Praha 1, Česká republika

Otevřeno denně kromě pondělí 12.00 – 18.00 hod

Tel.: +420 251 510 760


Vstupné 10 Kč

/ pro studenty výtvarných škol vstup zdarma

Newsletter


Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů, které zpřístupním společnosti PPF Art a.s. v souvislosti s touto žádostí. Souhlas udílím v rozsahu popsaném v části „Ochrana osobních údajů“. Potvrzuji, že jsem se v části „Poučení o právech“ seznámil/a s právy, která ohledně mých osobních údajů mám.