Archiv výstav
Rekonstrukce I: Sbírka Jana Svobody
27. 11. — 11. 12. 2015

Pokus o částečnou rekonstrukci mentálního rámce skrze artefakty pocházející ze Svobodovy pozůstalosti se paradoxně odehrává na půdě ateliéru Josefa Sudka, Svobodova největšího fotografického vzoru.
Plně pochopit komplikované dílo umělce, od jehož éry nás navíc dělí stále rostoucí časový odstup, lze nikoliv jen skrze dílo samé, ale i prostřednictvím vlivů a podnětů, které jej formovaly. Byt Jana Svobody, v němž vznikla většina jeho vrcholných děl, přitom představoval mikrokosmos minimalistických estetických vztahů, založených na nemnoha pečlivě vybraných objektech a uměleckých dílech přátel a idolů. Pokus o částečnou rekonstrukci tohoto mentálního rámce skrze artefakty pocházející ze Svobodovy pozůstalosti se paradoxně odehrává na půdě ateliéru Josefa Sudka, Svobodova největšího fotografického vzoru.
kurátor P.Vančát
vystavená díla (výběr)
Jan Svoboda
*1934-07-27✝1990-01-01
studia
1950studia scénického výtvarnictví na Škole uměleckého průmyslu v Praze (1950-1954)samostatné výstavy / výběr
1983komparativní výstava s Josefem Sudkem v Roudnici nad Labem 1982výstava v londýnské Photographer’s Gallery a v Museum of Modern Art v Oxfordu 1975souborná výstava v Domě pánů z Kunštátu v Brněsouborná výstava v Domě pánů z Kunštátu v Brně 1968první samostatná výstava v Galerii na Karlově náměstí v Praze
první samostatná výstava v Galerii na Karlově náměstí v Praze
povolání
1963jako jediný fotograf se stává členem skupiny Máj 1956začíná fotografovatAteliérJosefa Sudka
Újezd 30, 118 00 Praha 1, Česká republika
Otevřeno denně kromě pondělí 12.00 – 18.00 hod
Tel.: +420 251 510 760
Vstupné 10 Kč
/ pro studenty výtvarných škol vstup zdarma