Archiv výstav

Karin Zadrick

Zbytky

6. 9. — 15. 10. 2017
Sdílet výstavu:
frame
Zbytky

V souboru Zbytky se Karin Zadrick soustředí na banální a jindy nepovšimnuté pozůstatky stojící na okraji lidského zájmu. Autorka je usazuje do nového kontextu, zhodnocuje jejich význam a mění jejich obsah z odpadu na novou vizuální informaci.

Iniciačním bodem pro vznik souboru nazvaného Zbytky se pro Karin Zadrick staly odhozené šablony, či odstříhané kousky jež vznikly při spontánní tvorbě autorčina syna. Banální a jindy nepovšimnuté součásti stojící na okraji jeho snažení i zájmu si autorka přivlastňuje a usazuje je do nového kontextu. Zhodnocuje jejich význam a mění jejich obsah z odpadu na novou vizuální informaci. Tento princip pak rozvíjí i v přístupu k dalším bezděčně vygenerovaným pozůstatkům obklopujícím nás v prostoru a čase.

Snad právě pro svoji odvěkou přítomnost lidmi zapomenuté a nepovšimnuté věci, nemaje pozlátko, jen si tu tak obyčejně jsou a nepoutají na sebe žádnou pozornost. V jednu chvíli jsou přítomné a ve druhou ne. Přesto nemáme pocit, že bychom o ně přišli. Že bychom měli bojovat za jejich zachování. Jsou přítomny den za dnem. Pokaždé jinak, a přesto vždy tak nějak stejně…

Podobně jako v dřívějších cyklech i zde autorka pracuje s proměnou objektů jež v našich životech obvykle sehrají jen efemérní epizodu v trvalé vizuálně zpracované symboly, z nichž se stává pevná součást rodinného vlastnictví. 

Když nakreslíme kruh, je důležitější jeho výplň, nebo jeho pozadí, definující, co kruhem není? Dva póly, jež vzájemně jeden definují druhý. Místo, kde se vzájemně dotýkají. Objímající a objímaný.

Klára Burianová

Zobrazit víceZobrazit méně

vystavená díla (výběr)

Karin Zadrick

AteliérJosefa Sudka

Ateliér Josefa Sudka

Újezd 30, 118 00 Praha 1, Česká republika

Otevřeno denně kromě pondělí 12.00 – 18.00 hod

Tel.: +420 251 510 760


Vstupné 10 Kč

/ pro studenty výtvarných škol vstup zdarma

Newsletter


Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů, které zpřístupním společnosti PPF Art a.s. v souvislosti s touto žádostí. Souhlas udílím v rozsahu popsaném v části „Ochrana osobních údajů“. Potvrzuji, že jsem se v části „Poučení o právech“ seznámil/a s právy, která ohledně mých osobních údajů mám.